Microsoft Security Essentials Top 5’de

Written by Ertan Gülen on. Posted in Forefront

Oesis OK tarafından yapılan araştırmalarda dünya çapında kullanılan programlarının kullanım oranları açıklandı. Ücretsiz programların en çok tercih edilen sürümleri olması dikkatleri çekerken %7.48 kullanım oranı ile programını 4. sırada olması ise Microsoft’un güvenik ürünlerinin başarısını ortaya koyuyor.

avarastirma1

Marka bazlı istatistiklerde ise Microsoft; Avast, Avira ve Symantec firmaları ardından %9.29 luk pazar payı ile yine 4. sırada yer alıyor.

avarastirma2

İstatistik verilerine ve diğer araştırmalara ulaşmak için;

http://www.oesisok.com/news-resources/reports/worldwide-antivirus-market-share-report%202010

adresi ziyaret edilebilir.

Tags: ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*