Asus EEE Pad – Transformer İçin (geciken) ICS Güncellemesi Yayınlandı

Written by Ertan Gülen on. Posted in Kişisel

Daha önceki yazılarımda bahsettim diye hatırlıyorum Eylül 2011’den beri Asus’un Transformer tabletini kullanıyorum ve çok memnundum. Özellikle klavye seçeneği ve klavye ile 25 saate yakın kullanılabiliyor olması benim için en can alıcı özellikler idi. Bunun yanında bendeki modelin 16 GB SSD ile gelmesi ve dahili 3G modemi olmaması ise eksileri idi.

Android için Ice Cream Sandwich duyurulalı bayağı bir zaman geçti tabletimin üst versiyonu olan Prime direk ICS ile çıktı ancak bunca zamandır Transformer için bir update yoktu. Daha doğrusu Türkiye’de kullanılanlar için yoktu. Şubat sonuna doğru Amerika vb. kapsayan bir kısım ülke için başlamıştı fakat Türkiye için yayınlanması neden 20 gün gecikti anlamış değilim. Neyse bugun tableti açtığımda birden güncelleştirmeyi download etmeye başladı. Haliyle ben de sevincimi bu yazı ile paylaşmak istedim.

İlk göze çarpan özellikleri de kısaca belirtmek istedim

Görsel arayüzde tasarım ve renkler açısından değişimler var (hoşuma da gitti)

Uygulama desteği ve uyumluluğu konusunda geliştirmeler var.

Pil ömrü için henüz test etmedim ancak menülerde de değişikliler olmuş.

Özet olarak hem Asus tablet kullanmaktan hem de ICS update’ini almı olmaktan gayet memnunum. desteği çıkmadan da tabletimi değiştirmeyi düşünmüyorum (’yi kuramayacağımı bile bile transformer üzerinde çalışır hayali ile yaşıyorum). Bakalım yüklü tabletler bu hız ve performansı yakalabilece mi, özellikle hız ve pil ömrü belki de belirleyici noktalar olacak benim için..

Tags: , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*