RSS ile Siteleri Takip Etme ve Outlook 2010 ile RSS izleme

Written by Ertan Gülen on. Posted in Kişisel

Bugüne kadar internetteki aramalarım sonucunda içeriğini yararlı bulduğum içinde ispanyolca siteler dahil olmak üzere yaklaşık 130 tane siteyi düzenli olarak takip ediyorum. Bu siteleri bugüne kadar Google Reader ile takip eder ve önemli gördüklerimi takipçilerim ile paylaşırdım ancak farklı arayüzler ile çalışmaktan nefret ettiğim için ile takip ettiğim siteleri de Outlook 2010 ile izlemeye karar verdim.

Bu sürecin çok zor olacağını ve RSS’lerimi tıpkı Tweetdeck’te yeni gelen uyarıları gördüğüm gibi yada Outlook 2010’da yeni gelen mailleri gördüğüm gibi ekranın sağ altından çıkan uyarılar ile takip etmek istiyordum. Çok fazla arama tarama yapma ihtiyacı duymadan Google Reader üzerindeki üyeliklerimi opml uzantılı dosya olarak dışa aktarıp sonrasında:

image seçeneği ile Outlook 2010 içine aktardım. Artık rahat bir şekilde hep arzuladığım tek ekrandan yönetimi gerçekleştirebiliyorum. Sizlere de tavsiye ederim :)

Bu arada sürekli kullandığım tribula[at]gmail[dot]com mail adresimi de artık Hotmail üzerinden izlemeye başladım.

Bu sürec sonunda sanırım Google ürünlerini kullanmamaya başlayacağım en azından geçişi başlatmış oldum. Sizlere de tavsiye ederim.

Tags: , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*