Outlook Üzerinde Tümünü Yanıtla ve Yönlendirme’nin İptali

Written by Ertan Gülen on. Posted in Nasıl Yapılır, Office 2007, Office 2010

Outlook üzerinde kullandığınız mail hesapları ile gönderdiğiniz maillerin reply all ile cevaplanmamasını ve ya forward diyerek yönlendirilmesini engellemek bir çok zaman ihtiyac duyulan bir durumdur. Microsoft çalısanları da bu ihtiyacın farkına varıp, Exchange üzerinden hizmet alındığı takdirde ve ile Reply All ve Forward seceneklerini devre dışı bırakmak isteyenler icin ufak bir eklenti olusturdu.

Bu eklenti ile mail olusturulurken istenirse alıcıların maili yönlendirmesi yada tüm alıcılara yanıt dönmesini engelliyebiliyorsunuz.

noreply

Eklentiyi Microsoft Research sayfasından download edip Outlook 2007 yada 2010 kurulu olan bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Outlook tekrar basladığında aktif olan eklenti ile şekilde görüldüğü gibi gönderdiğiniz mailin alıcı tarafında bazı kısıtlamalarını düzenleyebilirsiniz. Maili yönlendirme hizmeti icin IRM, RMS gibi güvenlik teknolojileri kesinlikle daha güvenli bir alt yapı sağlayabilecekken, bu teknolojilere kurulu yapımızda sahip olmadığımız takdirde de bir nebze de olsa veri güvenliğini sağlamış olabiliriz.

Kaynak:

http://research.microsoft.com/en-us/projects/researchdesktop/noreplyall.aspx

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*