Seminer: Sun-Intel Sanallaştırma Semineri

Written by Ertan Gülen on. Posted in Seminer

Eskiyen sunucuları değiştirmek tahmini olarak 4 yılda 5 kat mali geri dönüş sağlayabilir. Bu kaçırılmayacak bir fırsat.. Her firmanın farklı olduğunu biliyoruz, bu yüzden de farklı stratejiler sunuyoruz. Veri merkezinizi canlandıracak yeni nesil akıllı işlemci, sanal masaüstü ve depolama sistemlerini keşfetmek için ve Intel: Veri Merkezinizi Dönüştürün SANAL Altyapılar, GERÇEK Çözümler ’’lerine katılın. Bu yarım günlük etkinlikler ile Sun ve Intel’in komple yeni ürün ve çözümleriyle tanışma fırsatı elde etmenin yanısıra maliyetlerinizi düşürme, hız kazanma ve iş esnekliğinizi artırma yollarını da öğreneceksiniz. Size en yakın etkinliğe kaydolun, işinizi en iyi şekilde destekleyecek uzman ekiple tanışın. İstanbul: 29 Eylül 2009 Sait Halim Paşa Yalısı Köybaşı Caddesi No:117 Yeniköy İstanbul Türkiye Kayıt için formu doldurabilirsiniz. “Sunucularım yavaş, ama değiştirecek bütçem yok…” Bu ifade size tanıdık geliyor mu? Rakiplerinizin gerisinde kalmamak ve genel maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız sunucularınızı neden YENİLEYEMEYECEĞİNİZİ bir düşünün. Büyük işletmeler zamanla hantallaşır; yavaş ve uyumsuz sunucular sorun yaratır ve maliyetler hızla artar. Ulaşmanız gereken bilgilere I/O dar boğazı yüzünden erişemeyebilirsiniz: Bu da hızlı ve verimli çalışmanızı ve maliyetlerinizi etkiler. Sun ve Intel, bu durumun son derece farkında olarak işinize ivme kazandırmak üzere komple bir çözüm geliştirdi: Yeni katı hal sürücüler (solid state drive), uyarlanabilir sunucu mimarisi ve VMware’den ilk bulut işletim sistemi. Sun Microsystems veri merkezinize eksiksiz bir çözüm getiriyor: Sun’ın x64 sunucuları ve disk depolama çözümleriyle ve yeni Intel® Xeon® işlemci 5500 serisi. Akıllı teknoloji. İş’deki ihtiyaçlar farklı farklıdır, ancak HERKESİN ortak ihtiyacı maliyetleri minimuma indirmek ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Sun sunucuları ve yeni nesil Intel Mikro Mimarisi size şu konularda yardımcı olacaktır:
 • 9 tek çekirdekli sunucuyu değiştirme
 • %90 daha düşük işletim maliyeti
 • 8 ay içinde (yıl değil!) yatırım geri dönüşü
Azalan masraflar. Altyapınız size dezavantaj sağlayabilir; RISC’den Sun sunucularına ve Intel Mimarisine geçmeyi deneyin ve:
 • İşletim ve sahip olma maliyetlerini düşürün
 • BT’yi basitleştirin ve standartlaştırın
 • Gelecek projelerinizde verimliliği artırın
Sanal kazanımlar. VMware vSphere altyapısının kanıtlanmış gücü üzerine inşa edilen sanallaştırma çözümünü kullanarak sunucu kullanımı ve esnekliği açısından büyük kazanımlar elde edebilirsiniz:
 • Sunucu kullanım seviyelerini artırma
 • Yer kullanımını ve maliyetleri azaltma
 • Maksimum esneklik
Performans artışı. Sun, Intel ve Vmware’in sunucu değiştirme ve masaüstü sanallaştırma çözümünün iş performansınızı nasıl artıracağını keşfedin:
 • Tek çekirdeğe göre 11 kata kadar artış
 • Çift çekirdeğe göre 4 kata kadar artış
 • Dört çekirdeğe göre 2.25 kata kadar artış
Yatırımınız size kısa vadede geri dönsün, siz de uzun vadede kazançlı çıkın: Firmanızın eski sunucularını canlandırarak yatırım geri dönüşünü nasıl artıracağını öğrenmek için Sun & Intel x86 Sunucu Yenileme Kazanç Hesaplayıcı’sını ziyaret edin >>> Yatırım geri dönüş analizi İhtiyacınız olduğunda maksimum performans. Kullanmadığınızda enerji tasarrufu. Sun çözümleri özellikle veri yönetimi düşünülerek tasarlanmıştır: hem en önemli varlığınız hem de en yüksek mali yük. Veri ihtiyacı giderek artıyor. Verilerini verimli yönetemeyen firmalar rekabet dışı kalacak. O zaman neden veri depolama için Vmware’in VSphere bulut işletim sistemini kullanıp sistemlerinizi geleceğe taşımıyorsunuz? Daha yüksek depolama kapasitesi, daha yüksek veri iletim hızları ve aynı anda birden çok görev yapabilme becerisi iş kapasitenizi artırıyor. Tümü aynı zamanda çevre dostu enerji kullanımı ve maliyetlerde düşüş sağlıyor. Daha düşük bütçeyle aynı teknolojik sorunları yaşadığınızda doğru yatırım yapmanız gerekiyor. Neden şimdi yatırım yapacaksınız? Gelişigüzel sunucu kullanımı, güç ve soğutma, gereğinden az kullanılan varlıklar, yüksek çalışma maliyetleri, yetersiz yer ve kısıtlı sermaye. Bu konular kafanızı meşgul mu ediyor? Kesinlikle… Çözüm hemen yakınınızda. Veri merkezinizi yenileyin ve bu BT avantajlarını elde edin:
 • Yeni işlemci mimarisi
 • Yeni platform mimarisi
 • Yeni bellek alt sistemleri
 • Yeni I/O alt sistemleri
 • Yeni SSD’li seçenekler
 • Sanal masaüstü sistemleri
Performans, maliyet tasarrufu, enerji verimliliği ve sanallaştırma: daha iyi bir işletme ve daha ölçeklenebilir bir altyapının anahtarları.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*