Soru & Cevap

Soru: Neden bu blog açıldı?

Cevap: Özel bir sebebi yoktu, klasik kaygı gibi işte ben de bildiklerimi paylaşayım, teknolojik dedikodu yapayım beklentilerimi isteklerimi yazayım amacıyla açtım.

Soru: Hangi konulara ağırlık verildi?

Cevap: Öncelikle taglerden de anlayabileceğiniz gibi Windows 7, Server 2008 R2 üzerine ağırlık verildi ancak tabiki başta MS ürünleri olmak üzere tecrübe ettiğim her ürün hakkında birşeyler yazma gayretindeyim.

Soru: İçerik yada ağırlıklı konular değişebilir mi?

Cevap: Evet değişebilir ki yakında Windows 7 yerine Windows 8 konuşmaya başlayacağız, çok iddiali olamıyorum (Malum ülkemizde sistemlerin işleyişi sebebi ile) ancak Windows 8 hakkında en dolu ve ilk haber kaynaklarından biri olacak diye umut ediyorum.

Soru: Windows 7 & Windows 8 vb hariç, hakkında Türkçe kaynak olmayan Türkiye’de pazar payı olmayan başka ürünler ile ilgili birşeyler bulabilirmiyiz bu sitede?

Cevap: Evet, eğer vakit bulabilirsem Windows Home Server ve Windows Vail hakkında bol bol paylaşım yapacağım ancak maalesef o kadar vakit ayıramıyorum.

Soru: İçeriği sadece piyasadaki ürünler mi oluşturuyor?

Cevap: Aslında  bunun cevabı çok basit; piyasadaki ürün bilinen üründür, beta ürün yada pazarı oluşmamış ürün daha kenarda köşede kalmışsa eğer benim daha çok ilgimi çeker ancak dediğim gibi vakit olursa eğer bilhassa beta ürünlere de ağırlık vermek istiyorum (Windows 8, Vail Server , Aurora Server, Windows 7 SP1 gibi).

Soru: (Belki de en merak edilen) tribula ne demek?

Cevap: :) tribula, aslında panzehir olarak kullanılan bir bitkinin latince isminden gelmektedir, yani sorun varsa ilaç var, zehir varsa panzehir var gibi iddialı bir yaklaşım da olabilir tribula’nın anlamı. Ayrıca yakın zamanda telif hakkını alabilirsem eğer bir yıldızın da ismi olacaktır. Çalışmalarım sürüyor :)

Soru: Blog sadece MS ürünleri üzerine mi hizmet edecek?

Cevap: Hayır tabiki bilhassa sanallaştırma ve datacenter dizayn gibi konularda da paylaşımda bulunmak istiyorum.

Soru: İçerik sadece makale tadındaki paylaşımlarla mı sınırlı olacak?

Cevap: Mümkün olduğunca sunum ve video da paylaşmak istiyorum.

Soru: Katıldığınız seminerleri ve kullandığınız materyalleri neden sitede paylaşmıyorsunuz?

Cevap: Aslında bu da paylaşmayı planladığım bir içerik çeşidi ancak bir çok etkinliğimiz uygulama ağırlıklı olduğu için giriş kısmında kullanılan sunumların çok etkileyici yanı olmuyor fakat seminer ve eğitimler ait fotoğrafları anı niyetiyle paylaşabilirim. :)

Soru: Blogunuzla ile ilgili hedefiniz?

Cevap: Aydınlık Türkiye.. :) Paylaşımı ve paylaşımcı ruhu kimsenin tekeline bırakmadan karşılık beklemeden blog vasıtası ile hayata geçirebilmek.

Soru: Örnek aldığınız kişiler?

Cevap: İsim isim yazmaya kalksam bu sayfalar yetmez :) Şakası bir yana dürüst ve başarılı tüm meslektaşlarımı örnek alırım, çalışkan ve azimli olması da ayrıca bir öneme sahiptir.

Soru: İşinizden ve çevrenizden memnunmusunuz?

Cevap: Türkiye’nin sektöründe en büyük firmasında çalışmaktan, Bilge Adam Ailesi’nin bir ferdi olmaktan çok mutluyum, Çevrem ile ilgili ise işimden farklı olarak içinde bulunduğum topluluk (MSHowto.org) beni yansıtır diyorum.

Soru: Özet geçermisiniz?

Cevap: Özet :)

Bugüne kadar eğitimlerimde ve seminerlerimde gelen soruları derleyip toparlayıp cevaplamaya çalıştım, cevaplanmayan sorunuz varsa lütfen ekleyiniz.

No tags for this post.

Leave a comment

*