System Center VMM 2012 ile Desteği Kaldırılan Özellikler

Written by Ertan Gülen on. Posted in System Center Ailesi

ürün ailesinin satısa baslamasına cok az zaman kaldı, mevcut yapınızdaki bazı bileşenleri artık VMM 2012 ile kullanamayabilirsiniz. Aşağıdaki liste VMM 2012 ile desteklenmeyecek olan özellikleri açıklamaktadır:

    SQL Server Express VMM database olarak kullanılamaz. Microsoft Virtual Server 2005 R2 desteği kaldırıldı. VMware ESX 3.0 veya ESX 3.0 desteği kaldırıldı. Daha üst sürüm kullanılmalıdır. (Upgrade için yüksek maliyet çıkıyorsa ücretsiz olan ’yi denemenizi tavsiye ederim ) Self-Service ile yetkilendirilmiş kullanıcılar sanal makine oluşturma gibi işlemler için Portal yerine VMM Console kullanacaklar.

Bunların dışında mevcut RC olan sürümde Windows Server 8 desteklenmemekte, Windows Server 8’in çıkışı ile beraber şuan CTP seviyesinde olan VMM SP1 ile bu destek sağlanacaktır.

Tags: , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*