Windows 7 150 Milyon Sattı

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 7

Microsoft’tan Brandon LeBlanc’ın yaptığı açıklamaya göre 150 milyon adet kopya satışına ulaştı. Bu da demek oluyor ki şuan her saniyede 7 tane satılıyor. Bu rakamlar Microsoft’un şuana kadar yapıtğı satışlar arasında bir rekor olarak görülüyor.

Ocak 2010’da yapılan açıklamada 60 milyon kopya satıldığı, Mart’ta yapılan açıklamada ise 90 milyon kopya satıldığı belirtilmişti. Microsoft satış rakamlarını baz alarak 2010 sonuna kadar 300 milyon Windows 7 satılacağını düşünüyor.

22 Ekim 2009’da piyasa çıkan Windows 7 kullanıcılar, firmalar ve IT uzmanları tarafından yoğun ilgi görmüş, çok beğenilmiş ve tavsiye edilmişti. Yapılan araştırmalara göre 2010 yılı içinde firmaların %65’I Windows 7’ye geçişi planları arasına almış durumda.

Microsoft Windows 7 için Service Pack hazırlıklarına ve beta testerlara göndermeye ise çoktan başlamıştı. Daha önce de sitemde yer verdiğim Windows 7 Sp1 Temmuz 2010’da public beta, Ekim 2010’da ise herkesin kullanıma açık duruma gelecektir.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*