Windows 7 Enterprise Denemek İster Misiniz?

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 7

Microsoft özellikle IT  çalışanlarına yönelik olarak Enterprise sürümünün 90 günlük deneme sürümünü duyurdu. 22 Ekim’de piyasaya çıkacak olan ’yi şimdiden test edip yazılımsal ve donanımsal olarak sisteminize uygunluğunu belirleme şansını kaçırmamak için son gün 31 Mart 2010 ancak download sayısındaki sınırlamalardan dolayı acele etmekte fayda var.

win7logo

Microsoft Partnerlere, MSDN ve Technet üyeleri ile Volume License sahiplerine Microsoft Windows 7’yi daha önceden download hakkı sunmuştu. Şimdi ise belirtilen üyeliklere sahip olmayan IT çalışanlarının da 90 gün boyunca Windows 7’yi sorunsuz kullanmasına imkan sağlandı. Microsoft kullanım için dikkat edilmesi gereken bazı noktaları işe şu şekilde belirtiyor:
  • Dosyalarınız ve uygulamalarınız yedeğini almadan gerçek makinanız üzerinde denemeyin.
  • İlk 10 gün içinde aktivasyon işlemi gerçekleştirilmezse sistem her saat başı kapanacaktır.
  • 90 günlük deneme süresi boyunca tam sürüm Windows 7’ye sahip olabilmeniz için herhangi bir ürün anahtarına ihtiyacınız yok çünkü ürün anahtarı download edilen dosya içine gömülmüş durumda.
  • 90 günlük deneme süresi dolduğunda her saat başı sistem kapanacaktır. Eğer üründen memnun kalırsanız lisans satın alıp temiz bir kurulum yapın.
Windows 7 Enterprise kurulumu için minimum gereksinimler:
  • 1 GHz veya daha hızlı 32-bit (x86) veya 64-bit (x64) CPU
  • 1 GB  RAM (32-bit) / 2 GB RAM (64-bit)
  • 16 GB boş disk alanı (32-bit) / 20 GB (64-bit)
  • DirectX 9 destekli ekran kartı
  • DVD uyumlu optik okuyucu
  • Internet erişimi
Windows 7 Enterprise download sayfasına ulaşmak ve hakkında detaylı bilgi almak  için: http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495.aspx

Tags: , , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*