Windows 7’de Aero Destekli CMD

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 7

’nin şeffaf aero desteğini artık her yerde görmemiz mümkün, eklentiler vasıtası ile Firefox’un şeffaflık kazanması Vmware 7.0’ın desteği vd. bundan önce duyduğumuz gördüğümüz görsel yeniliklerdi ancak şimdi ise karşımızda yılların eskimeyen dostu şeffaf olarak çıktı.

Aero Destekli CMD EkranıBu görsel güzelliği yaşayabilmek için , ve yıllardır görmekten sıkıldığımız klasik siyah ekrandan kurtulmak için ise yapmamız gereken işlemler;

1.Glass dosyasını download etmeliyiz.

2.Bilgisayarda kalıcı bir klasor içine kopyalamalıyız. (Neresi olduğu önemli değil yeterki silinmeyecek olsun)

3.Startup altına Glass CMD.exe dosyasını kopyalamalıyız.

4.Start>Run>CMD yazdığımızda yeni şeffaf görüntüye kavuşmuş olacağız.

Glass CMD’den sıkılırsanız kaldırmanız için dosyaları kopyaladığınız yerden silmeniz yeterli olacaktır. Startup altına kopyaladığımız için bilgisayarımız her baştan başladığında ufak programımız da başlamış ve kullanıma hazır durumda olacaktır.

Devianart’da yayınlanan bu ufak program için Komalo’ya teşekkürler.

Tags: , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*