Windows 8 2012’de mi cıkıcak?

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 7, Windows 8

Windows 7 ile büyük başarı elde eden Microsoft, bir sonraki işletim sistemi için kolları erken sıvadı. Windows 7 için ilk servis paketi de önümüzdeki yolda.

Microsoft Hollanda’nın web sitesinde yer alan bir yazıda geçen ’in 2012’de yayınlanacağı iddiası yazıldı. İddia yayına girdikten kısa bir süre sonra geri çekildi. Bu zaman zaman yaşanan sızdırma aksiliklerinden biri mi, yoksa özel bir taktik mi bilinmez, ancak için 2011’in yazı olarak duyurulan çıkış tarihini biraz daha öne almış gibi görünüyor. Eğer iddialar doğru çıkarsa önümüzdeki yılın Haziran ya da Temmuz ayında yeni Windows’un beta sürümünü görmemiz mümkün olacak. Özellikle kopya koruma konusunda ciddi geliştirmeler getirmesi beklenen ile ilgili bilgileri sızdıran Microsoft Hollanda şu anda test aşamasında olan ’in de önümüzdeki yılın ilk yarısında yayınlanacağını belirtiyor.

Kaynak: http://www.computerworld.com.tr

Tags: , , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Comments (2)

 • nisa

  |

  Satışları iyi giden bir Windows 7 nin üzerine bu kadar çabuk yeni bir windows sürümü çıkaracaklarını zannetmiyorum. XP den sonra bile 5 sene beklemedikmi vista için?

  Reply

 • Ertan Gülen

  |

  Microsoft bu sağı solu belli olmaz ve,fakat sunu da dusunmek gerekir, Microsoft der ki yeni işletim sistemi benim en büyük riskim olucak çünkü klasik bilgisayar kullanımını değiştirecek; bunu yorumlamak gerekirse, klavye mouse’dan kurtulmak, yerel diskler, yerel programlar yerine bulut hizmetlere yönelmek diye düşünebiliriz. Bu gibi yenilikler de gercekten ipad’in yakaladığı yeni trend gibi bir trendin öncüsü olmak anlamına gelebilir, böyle bir durumda da, windows 7 klasik işletim sistemi pazarının tek hakimi, “yeni” yapıların yeniliklerin sahibi ise Windows 8 olabilir. Özet olarak bana yeni işletim sisteminin çıkması icin cok beklemeyeceğiz gibi geliyor ki kaynaklarını söyleyemesem de bunu çok yakında göreceğimize eminim. Keşke kaynak paylaşabilsem dehepsini buraya yazabilsem :)

  İlgi ve alakan icin tesekkürler..

  Ertan

  Reply

Leave a comment

*