Windows 8 Dedikoduları Artıyor

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 8

Rus menşeili Wzor adlı sitede yayınlanan yeni ekran görüntülerinin ’e ait olabileceği konuşulmaya başlandı.  Görseller incelendiğinde standart Windows 7 build 7600’den farklı bir görünüme yada özelliğe sahip olmadığı göze çarparken yeni sürümün Build 7700.winmain.100122-1900 olması dikkatleri çekmiş ve kafaları karıştırmış durumda.

Aşağıda inceleyebileceğiniz görsellere bakıp bunun sahte Windows 8 olduğunu söylemek de bunun Windows 8 olduğunu iddia etmek de pek mümkün değilken unutmamak gerekiyor ki Windows 7’nin de ulaşılan ilk ekran görüntülerinde Vista’dan hiç bir farkı yoktu. windows 8 ekran görüntüsü

windows 8 ekran görüntüsü

Versiyon bilgileri hakkında kısa not:

1.7700: Mevcut işletim sisteminin yapı numarası, her derlenen yapıda artarak farkli bir numara verilir.

2.winmain: Derlenmiş olan verinin ana ismidir.

3.100122: yyyy/aa/gg  formati çercevesinde derlenen yapının son düzenlendiği tarihtir

4.1900: yapının derlendiği saattir: 19.00 şeklinde okunabilir.

Tags: ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*