Windows 8 saniyeler içinde açılacak

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 8

Bir resmi söylemin ardından paylaşma ve tartışma vakti yine geldi :)

Taivan’da düzenlenen Computex etkinliğinde konuşan Michael Angiulo (Windows Planlama ve PC Ekosistemi takımının başı) ’in açılış süresi hakkında önemli ipuçları sundu. Aşağıdaki videodan izleyebileceğiniz konuşmada özellikle UEFI ve SSD disk kullanımıyla birlikte Windows 8’in açılışını 6 saniye indirebileceğimiz bilgisi sunuldu.

Bu süre imkansız mı? Aslına bakarsanız bu süre Windows 8 ile geleceği belirtilen hybrid boot özelliği sayesinde ve tabiki SSD disk performansı ve mimarisi göz önünde tutulduğunda hiç de imkansız değil.

Windows 8 için sabırsızlanıp artık betaya erişebilmek için gün sayıyoruz ancak ne zaman erişebileceğimize dair henüz hiçbir bilgi yok :(

Tags: , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*