Windows 8 Server: Kod Adı Dublin

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 8, Windows Dublin

Microsoft, Server 2008 R2 ürününü hala satışa çıkarmamışken bir sonraki server işletim sistemi hakkında ipuçları sunmaya başladı. Channel9’da yayınlanan bir videoya göre Microsoft’un sıradaki server işletim sistemi Application Server olarak anılacak ve kod adı şimdiden belirlenmiş durumda: Dublin..

Hakkında şuan için az bilgiye sahip olduğumuz yeni nesil server işletim sisteminin 128 bit’lik işlemcileri destekleyeceğine ise kesin gözüyle bakılıyor. Haziran ayında Hollanda’da düzenlenen DevDays için hazırlanan  video ile hakkında bazı detyalara ulaştığımız Dublin’in özellikle IIS üzerinde bize gelişmiş yenilikler sunması bekleniyor.

Tags: , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*