Windows 8’in Çıkış Tarihi Belli Oldu (?)

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 8, Windows Dublin

Microsoft çalışanı Chris Green’in MSDN blog’unda yayınladığı bir yazıya göre , windows Server 2010 (Windows Server 8) ve (Office 15)’in çıkış tarihleri netleşmiş durumda.

Ancak Windows 8 ve Server 2012’nin çıkış tarihleri arasında bulunan 1 yıllık fark ve Office 2012 ile Server 2012’nin aynı tarihte duyurulacağı iddia edilen bu yazı’da göze ilk çarpan terslik client ile server’ın uyumlulukları ve birlikteliği göz önünde tutulduğu sürece çıkış tarihlerinin bu kadar farklı olamayacağıdır. Windows 7 ve Server 2008 R2’nin aynı gün satışa çıkması bu duruma güzel bir örnektir.

ilgili yazıda aşağıdaki tabloda verilen tarihlere ulaşmamız mümkün.

Windows 8 cikis tarihi

Chris Green’in bloguna http://blogs.msdn.com/chris.green/default.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Tags: , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*