Windows 8’li ilk tabletler Ocak’ta CES’te sahnede

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows 8

ABD’nin Las Vegas kentinden düzenlene CES fuarı teknoloji dünyasının kalbinin attığı en önemli etkinliklerden birisi olarak biliniyor. Teknoloji devlerinin CEO’larının konuşması olarak katıldığı bu etkinlikte söylenen şeyler büyük bir merakla beklenir.
CES’te yapacağı konuşma merakla beklenen isimlerden biri olan Microsoft CEO’su Ballmer’ın açılış konuşmasının içeriği belli oldu. 9 Ocak’ta CES’te sahneye çıkacak olan Steve Ballmer, ’in açık beta’sının kullanıma sunulduğunu duyuracak. Şu anda kapalı beta süreci devam eden , Microsoft’un tablet odaklı ilk işletim sistemi olacak. etrafında dönecek olan konuşma esnasında ARM ve Intel tabanlı bazı tabletleri tanıtabileceği de ileri sürülüyor. WinRumors sitesinin haberine göre ’in çıkış tarihi için ise gelecek yılın Nisan ayı dillendiriliyor. Normalde 3 yılda bir işletim sistemi çıkaran Microsoft, iPad’in pazarda giderek güçlenmesi sebebiyle normal takvimi öne çekmek zorunda kalacak.

Kaynak : Computerworld

Tags: , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*