Vmware’den Hyper-V’ye aktarım: MVMC

Written by Ertan Gülen on. Posted in Sanallaştırma

 

Microsoft Virtual Machine Converter yazılımı ile vShere 4.1 ve 5.0 ortamlarından Windows Server 2008 R2 Sp1 ortamına aktarım yapmak artık çok kolay, sanaldan sanala aktarım için SCVMM bağımlılığını ortdan kaldıran bu araç ile sırası ile;

Düşük risk ile hızlı bir şekilde Hyper-V ortamına geçiş yapabilirsiniz.

GUI (gorsel arayuz desteği) ile birkaç adımda güvenli bir şekilde sanal makine aktarımını tamamlayabilirsiniz.

Vmware sanal makinelerinin tüm konfigurasyon bilgilerini ve sanal disklerini aktarabilir aynı zamanda Vmware tools yazılımını kaldırıp Hyper-V Integration Servislerini devreye alabilirsiniz.

Beta sürümünde olan MVMC ile suan için desteği olmasa bile yakın zamanda RTM olması planlanan üründe yen sürümlerin de desteği gelecektir.

İlgilenenler için download linkleri ve dokumanlar:

http://tribu.la/97

Tags: , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*