Windows Server 2012 Hyper-V vs vSphere 5.0

Written by Ertan Gülen on. Posted in Sanallaştırma, vSphere

Objektif olmak lazım ve iki üreticinin de yayınladığı güncel(!) dökümanları paylaşmak lazım. Benim açımdan önem teşkil eden hangi bilgi hangi kaynak ile doğrulanıyor ve detaylar tabiki. Elma ile elma karşılaştrmasında mutlu olurum  tabiki ama vCenter ile yönetilen bir ortama karşılık standalone bir Hyper-V karşılaştırmak pek adil de gelmedi hani.

Neyse karar sizlerin benim kararımı az çok anlıyorsunuz zaten :)

vSphere 5 vs. Hyper-V “3” (Beta)

http://www.vmware.com/files/pdf/getthefacts/vmw-vSphere-5-vs-Hyper-V-3-Beta.pdf

Windows Server 2012 RC Hyper-V’nin VMware vSphere 5 0’a göre Rekabet Avantajları

http://sdrv.ms/Mg9wud

yorumsuz olmak istiyorum ama gülmeden de edemiyorum. Biz ne zaman “saf”ı oynamayı bırakırsak bizi kandırmayı ve kendilerini yenilemeyi o zaman başarırlar.

Tags: , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*