Windows Server 2012 Yenilikleri: Network Kart İsimlerini Bios’dan Belirleme

Written by Ertan Gülen on. Posted in Sanallaştırma, Windows Server 2012

ile gelen yeniliklerden biri de Consistent Device Naming (CDN) yani BIOS üzerinden network kartlarına verilen isimlerin Windows tarafından direk okunabilmesi, bugün yaşadığım bir network sorununda bir anda aklıma nokta atış çözüm olarak gelen bu özellik sayesinde birden çok network kartı olan, team yapıla tek başına çalışan, farklı vlanlarda olan vb. kartlar için yönetimi yada tanımlamayı kolaylaştıran bu özellik bence projelerde hayat kurtarabilir :)

Yazının orjinaline http://www.thomasmaurer.ch/2012/04/windows-server-2012-cdn-consistent-device-naming/ linkinden erişebilirsiniz.

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*