Özel Bulut Eğitimi Almak İster Misiniz?

Written by Ertan Gülen on. Posted in Private Cloud, Sanallaştırma

Microsoft’un ücretsiz eğitimler sunduğu Microsoft Virtual Academy () sitesini aranızda duyanlar vardır ancak duymayanlar için kısa bir özet geçelim:

Toplam 24.000 öğrencinin kayıtlı olduğu ve bugüne kadar 137.300 saat online eğitimin gerçekleştiği sanal akademi de Microsoft’un neredeyse her ürünü ile ilgili eğitimleri bulabilir ve sonrasında sınavlara girebilirsiniz.

Bu yazıda ise asıl amacım MVA üzerinden Özel Bulut () eğitimlerini size tanıtmak. Microsoft Infrastructure adı ile açılan eğitimlerde nedir, genel özelikleri ve kurulumu için gereken bileşenlere ait bilgilere ulaşabilirsiniz. ve yönetimi ile ilgilenenlerin bir sonraki evre olan bulutaq doğru neler yapılabileceğini öğrenmesi açısından gayet yararlı eğitimlerdir.

https://www.microsoftvirtualacademy.com/tracks/microsoft-private-cloud-infrastructure-

Tags: , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*