IT Sektörünün En Değerli Sertifikaları

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows Server, Windows Server 2008

Global knowledge’ın yaptığı bir araştırmaya göre IT sektöründe en değer verilen sertifikasyonların sıralaması;

1.

2.MCTS

3.Security +

/MCSA  sertifikasyonları ise server 2003’ün piyasadaki payını Server 2008’e bırakması ile ancak 8. sırada yer alabilmiştir.

Listenin detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.globalknowledge.com/training/generic.asp?pageid=2252&country=United+States&translation=English

Not: Turkiye’de yayın yapan iş arama sitelerinde IT sektörüne yönelik çıkan iş ilanları incelendiğinde aranan ilk sertifikanın MCSE olması ise yapılan bu araştırma ile çelişmesi açısından düşündürücüdür.

Tags: , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*