Server 2012 R2 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows Server

ile Microsoft’un bulut işletim sistemi vizyonunu bir adım öteye taşıyacak yeniliklere ne zaman ulaşabileceğimiz belli oldu.

18 Ekim tarihi itibari ile VLSC üzerinden SA haklarından yararlanabilen müşteriler erişilebilirken, 1 Kasım itibari ile satışlar başlamış olacak.

yenilikleri konusunda bolca paylaşım yapacağım Windows Server 2012 R2 ile aynı tarihte ürün ailesi ile (eski adı ile Blue) da piyasaya çıkacak..

Lisanslama kısmında şuan için bildiklerimiz Windows 8.1 mevcut Windows 8 müşterilerine ücretsiz olacak fakat Windows Server 2012 R2 ve System Center 2012 R2 yeni ürün olarak satışa çıkacak bu da demek oluyor ki SA (yazılım güvencesi) hakkı olmayan müşteriler yeni sürümleri kullanmak için yeni satın alım yapmak zorundalar.

Tags: , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*