İlk Windows Server 8’li Server Duyurusu Hp’den

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows Server 2012

Windows Server 8 hakkında şuana kadar resmi bir yada iki söylem duymuşken, HP ML 110 G7 için yayınladığı teknik dökümanda desteklenen işletim sistemleri arasında Windows Server 8’i de yazdı. Bu duruma açıklama olarak aslında iki farklı yaklaşım geliştirebiliriz:

image

1. işletim sisteminin Windows 7 ile aynı minimum gereksinimlere sahip olacağı duyurulmuştu, düz mantık ile ve server aynı çekirdeği kullanıyorsa Windows Server 8 de Server 2008 R2 ile aynı minimum gereksinimler ile piyasaya sürülecektir.

2. client tarafında piyasa sızan son sürüm HP’den çıkmıştı, demek ki Windows Server 8’i de test edip uyumlu olduğunu teyit ettiler hatta belki de Microsoft’un ürün logo programını bile tamamlamışlardır.

Her ne olursa olsun bilenleriniz için tekrar niteliğinde de olsa ML 110 serisi HP’nin en ufak sunucu ailesinden biridir, ve tek cpu ile kısıtlı bellek desteği sağlar. Düşük özellikler ile çalışabiliyor olmasını duymak güzel bir gelişme şeklinde yorumlanabilir.

İlgili dökümana aşağıdaki linkten erişebilirsiniz: http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_kits/2011/poweryourdream/HP_ProLiant_ML110_G7_Datasheet.pdf

Kaynak: www.neowin.net

Tags: , , , , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*