Small Business Server Essentials 2011 Mayıs Ayında Satışa Çıkıyor

Written by Ertan Gülen on. Posted in Windows Small Business Server

Microsoft’un kobilere yönelik çözümlerinden biri olan Small Business ürün ailesinin en yeni üyesi Essentials 2011, 1 Mayıs itibari ile raflarda yerine alacak.

’in resmi blogunda bugün yapılan açıklama ile piyasaya çıkış tarihi belli olan ürünün özelliklerine kısaca bakıcak olursak:

1.Kullanılacak yapıdaki ilk server olmalıdır.

2. 25 kullanıcıya kadar destek verir.

3. Otomatik yedekleme/yedekten geri dönüş secenekleri vardır.

4.Lisanslama kısmında 25 CAL lisansını icinde barındırdığı icin kolaylık ve ucuzluk sağlar.

5.Cloud ürünler (-) ile entegrasyon icin hazırdır.

6.Türkçe dahil 19 dil desteği ile rahat kullanılabilir.

7. Server 2008 R2 yapısı üzerinde çalışır.

SBS Blog’unda paylaşılan yazıya göre aşağıdaki linkten 180 günlük deneme sürümü indirilip kullanılabilir, 1 mayıstan sonra ise satın alınan lisans ile tekrar kuruluma ihtiyac duymadan çalışmaya devam edebilir.

Deneme Sürümü için: Technet

Tags: , , , ,

Trackback from your site.

Ertan Gülen

Ertan Gülen 1986 istanbul doğumludur. 8 yılı aşkın süredir bilişim sektörünün içerisinde farklı rollerde görev almaktadır. Bilge Adam BTA‘da eğitmenlik ve danışmanlık görevlerinin ardından bir süre Microsoft Türkiye'de Sanallaştırma ağırlıklı olarak System Center ürün ailesi, Forefront Güvenlik ailesi ve Server Ailesi hakkında İş Ortakları Teknoloji Danışmanı olarak görev almıştır. Şuan ise Avnet Türkiye'de Microsoft ürünlerinden sorumlu teknik danısman olarak çalışmaktadır. Windows 8 ve Hyper-V 3.0 araştırmakta, Hp Blade Sistemler, Sanallaştırma Mimarileri, Cloud Computing gibi konular üzerine kafa yormaktadır. MVP: Virtual Machine, vExpert 2011,MCT, ASE, CCNA, VCP, SCS, HPCI vb. sertifikalara sahiptir.

Leave a comment

*